Aşk Uyum Hesaplama

Aşk Uyum HesaplamaÜnlülerin Aşk Uyum Hesaplamaları

 

Donald Trump ve İvana için aşkta uyum hesaplama sonucu: “Evlilik”

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen  hesap sonucu: “Aşk”

Mustafa Sandal ve Emina Sandal hesap sonucu: “Evlilik”

Sanem ve Can hesap sonucu: “Evlilik”
 

Aşk Uyumu ve Muhtemel İlişki Durumları

Buradaki aşk uyum hesaplayıcısını iki kişi arasındaki olması mühtemel ilişkiyi belirlemek için kullanabilirsiniz. Eğer birisine aşık iseniz ve o kişi ile ne tür bir ilişki yaşayacağınızı merak ediyor iseniz aşk uyyum hesaplayıcı tam da size göre. O kişi ile aranızdaki aşk uyumluluğunu test etmek isterseniz aşk uyum hesaplayıcısını çalıştırabilirsiniz. Hesaplama sonucunda aşk, hoşlanma, sevgili, flört, evlilik, kanka gibi olası ilişki durumları elde edeceksiniz.

Bu sonuçlar mantıklı yada akalasız olabilir. Buradaki hesaplama özel bir algoritma ile yapılmakta ve eğlence amacıyla yayınlanmaktadır. Tüm aşk hesaplayacılarında olduğu gibi bu aşk uyum hesaplayıcısı da eğlence amacıyla kullanmanızı ve çok fazla ciddiye almamanızı tavsiye ederiz.Bu hesapların sadece eğlence amaçlı yapıldığını unutmayın. Sonuçları kafanıza takmayın ve bir endişe konusu haline getirmeyin.

Aşkın Tanımları

Aşk, farklı bağlamlarda farklı anlamlara sahip olan bir kelimedir. Genellikle, başka bir kişi için güçlü bir sevgi olarak tanımlanır, anne şefkati, cinsel arzulama veya hayranlığa dayalı olabilir ve hatta bazen nesnelere hatta yiyeceklere bile aşık olanlara rastlayabilirsiniz.. Kültürler ve ülkeler arasında bile sevgi kavramında farklılıklar vardır, bu da “evrensel” bir aşk tanımına ulaşmayı zorlaştırır.

Aşk bazen kişisel olmayan veya kişilerarası aşk olarak kategorize edilir. Kişilerarası aşk, bir insanın derinden bağlı olduğu ya da büyük ölçüde değer verdiği bir nesne, ilke ya da amaç için. Örnekler arasında hayat sevgisi, doldurulmuş bir oyuncak ayı sevgisi ya da bir sebep ya da fikir için sevgi sayılabilir.

Kişilerarası aşk, insanlar arasındaki aşktır. Aile üyeleri, arkadaşlar veya çiftler arasında var olan sevgiye atıfta bulunabilir. Tarih boyunca, bazıları aşk, biyolojik, psikolojik ve hatta evrimsel bir temel olarak aşkı açıklamaya çalışan aşk temelinde birçok spekülasyon olmuştur.

Herhangi bir psikolog ya da “uzman” ın söylediği şey ne olursa olsun, bir kişinin nasıl bir aşk yaşadığı ya da tanımladığı onlara bağlıdır ve herhangi bir çevrimiçi hesap makinesinin ya da aşkın yordayıcısının sonuçları, bir insanın onu takip etmeyi seçip seçmeyeceğine ilişkin hiçbir dayanağı olmamalıdır.

Aşk Seçimlerimiz

Genel olarak, kendimiz gibi insanlara aşık oluruz. Orta sınıf insanlar benzer şekilde orta sınıf kişilerden hoşlanırlar ve sınıfımızda, aynı tür kıyafetleri, müzikleri veya çevreyi sevenleri ararız. Elbette, bazen kendimizden tamamen farklı olanlara, gerçekten karşıtlara çok dikkatimizi çekeriz, çünkü değişim ve uyarım ararız.

Bazıları, kendimizi daha istikrarlı bir birlik oluşturmak ve çocuklarımızı kendimiz gibi sevdirmek için kendimiz gibi aradığımızı söylüyor. Tanınmış aktrisler, örneğin rock yıldızları ile eşleşir, çünkü bu tür erkekler oldukları kadar zengin ve ünlü olma eğilimindedir.

Ancak bilinmeyenlerin meydan okuması harikadır. Bazıları, bize gizemli ve zorlu olanlara aşık olmaya eğilimli olduğumuzu söylüyor, çünkü bize çok farklı bir gen havuzu sunuyorlar. Böylece çocuklar daha geniş genetik girdiden faydalanacak. Ancak bu tür iddialar için bilimsel kanıt yoktur.

Fiziksel özellikler her iki cinsiyet için de önemlidir, ancak erkekler için biraz daha önemlidir. Bunun için bazı bilimsel temeller var. Louann Brizendine’ye göre, California Üniversitesi San Francisco’da bir psikiyatri profesörü ve “Kadın Beyin” in yazarı, erkek beyni kadının dış görüntüsünü işliyor. Ancak  kadın beyni iyi görünümlü bir erkeği işlerken aynı zamanda yargısal etkinlik ve adamın karakteri hakkında bilgileri işlemektedir.

Aşk, beyninizin faaliyetlerinin çoğunu üstlenir, Brizendine diyor ki, ve bir kez bağladığınızda, gitmene izin vermiyor. Vücüdumuz kimyası tamamiyle değişiyor, bu yüzden diğer kişiyi aklınızdan çıkaramıyorsunuz.

Ancak tüm bilim adamları, bir kişinin aşık olmak için neden birini değilde diğerini seçtiğine dair gerçek bir açıklama olmadığını itiraf ediyor. Gelecekte hşç bir zaman bir aşk bilimi yada sevgi bilimi olmayacaktır. Bununla birlikte iki kişi arasında aşk sonuçların ne olacağını hesaplamanın hiçbir yolu olmayacaktır. Öyleyse aklımızla ve kalbimizle karar verelim.

 

Aşk Uyum Hesaplaam Youtube:
 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir