Aşkta Uyum Hesaplama

Aşk’ta Uyum Hesaplamabazı Ünlülerin AşkTA Uyum Hesaplamaları

Aşkta uyumun gücüne inanmak için işte size bası ünlülerin asşy auyum hesaplama sonuçları.Aşkta Uyum Hesaplamalarını sadece isimlernizi girerek te hesaplayabilrisiniz veya hem isimlerinizi hem de soyizimlerinizi girerek te hesap yaptırabilirsiniz.

Donald Trump ve İvana için aşkta uyum hesaplama sonucu: “Evlilik”

Sanem ve Can için aşkta uyum hesaplama sonucu: “Evlilik”

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen için aşkta uyum hesaplama sonucu: “Aşk”

Mustafa Sandal ve Emina Sandal için aşkta uyum hesaplama sonucu: “Evlilik”

 
 


 

 

Aşkta Uyum Hesaplama & Antik Yunanlara göre 7 Aşk Türü

Antik Yunan aşklarından modern aşk türlerine dünyadaki tüm aşk türlerini keşfedin.

Eski Yunanlıların, aşktan, fiziksel aşktan (eros) tamamen manevî aşka (agape) kadar farklı aşk türlerine karşılık gelen yedi kelimesi vardı. İşte eski Yunanlılara göre yedi çeşit aşk.

  • Eros: Vücudun sevgisi

Eros, sevgi ve cinsel arzunun Yunan Tanrısıydı. Altın okları, hem ölümlü hem de ölümsüzlerin kalplerine uyarmaksızın ateş ediyordu. Yunanlılar en çok bu türden bir aşktan korkuyorlardı çünkü tehlikeli ve onları en çok belaya sokuyorlardı. Eros ilahi güzellik ya da şehvet olarak tanımlanır. Eros esas olarak cinsel çekime dayanır ve “erotica” teriminin geldiği yer burasıdır.

Eros sevgisi örneği: Birbirine karşı gelen, kendini çeken ve şehvetli olan genç bir çift.

  • Philia: Aklın sevgisi

Ayrıca kardeşçe aşk olarak da bilinen Philia, samimi ve platonik sevgiyi temsil eder. Kardeşin için ya da gerçekten iyi bir arkadaşın için sahip olduğun sevgi türü. Eros’dan daha değerli ve daha çok şeytandır. Philia, insanlar aynı değerleri ve eğilimleri biriyle paylaştığında ve hisler karşılık verdiğinde var olur.

Philia aşkı örneği: İki arkadaş birbirlerini ne kadar derinden anladıklarını ve bu güvenlik ve açıklığın kendilerini rahat hissetmelerini ve bakımlarını nasıl sağladıklarını anlatırlar.

  • Ludus: Oyuncu aşk

Ludus, çoğunlukla dans ya da kahkaha eşlik eden aşk, çapkın ve alaycı bir aşktır. Çocuksu ve eğlenceli bir aşktır. Eğer bunu düşünürsen; Bu nesil Ludus’u her şeyden çok seviyor.

Ludus aşkı örneği: En iyi modern aşkı olan Ludus sevgisi, en az güvenlik ve köklere ihtiyaç duymakla birlikte, birlikte eğlenmek isteyen iki kişinin düşünülmesiyle tanımlanır.

  • Pragma: Aşkın aşkı

Uzun bir süre boyunca gelişen evli bir çift arasındaki sonsuz sevgi. Pragma en yüksek sevgiydi; anlayış, uzlaşma ve hoşgörü ile gelen gerçek taahhüt. Bu pragmatiktir, çünkü “aşık olmak” yerine “aşık olmak” olarak adlandırılır, çünkü zaman içinde büyür ve uzun yıllar birlikte olan sevenler arasında derin bir anlayış gerektirir.

Pragma aşkı örneği: Büyükanne ve büyükbabanlar hakkında düşünün, nasıl bu kadar uzun sürdüler, ama birbirlerini hep seçtiniz.

  • Agape: Ruhun sevgisi

Agape aşk özveri aşk, insanlığa olan sevgidir. Koşulsuz sevgiye en yakın olanıdır. Bir şey beklemeden verdiğiniz sevgi, tüm hayırsever eylemlere yansıdı. Bilmediğimiz insanlara sempati duymamıza, yardım etmemize ve bağlantı kurmamıza neden olan şefkatli bir aşktır. Dünyanın daha fazla Agape aşka ihtiyacı var.

Agape aşkı örneği: Hayatınızdaki, her zaman başkalarına veren ve karşılığında hiçbir şeye ihtiyacı olmayan kişi. Bu onların sevgisini gösterme şeklidir ve bu, sevgi yoluyla enerjilendikleri yoldur. Sahip oldukları her şeye ve onların sahip oldukları her şeye, çevrelerindeki insanlara vererek, hayattaki güzelliği bulurlar.

  • Philautia: Benliğin sevgisi

Antik Yunanlılar, iki çeşitliğe dönüşen Philautia’yı ikiye böldü: Saf bencil olan ve narsisizmle sonuçlanan zevk, şöhret ve zenginlik arayan biri var ve kendimize verdiğimiz başka bir sağlıklı sevgi var. Philautia her ilişki için esastır, sadece kendimizi gerçekten seviyorsak başkalarını da sevebiliriz ve sadece kendimize gerçekten değer verirsek başkalarına bakabiliriz.

Philautia aşkı örneği: Bencil Philautia aşkı, karşılığında geri almayıp vermeyen bir aşk türüdür – bu sadece başkalarını yaşamda üstünlük için kullanan kişidir. Dünyanın sosyal dağcılarını düşünün. Öte yandan, pozitif bir tür olan Philautia, bir erime potu değil, bir birlik olan bir çiftte görülebilir. Her ikisi de kendi şeylerini yaparlar, ama bir araya gelirler ve birbirlerine destek olurlar.

  • Storge: Çocuğun sevgisi

Storge, anne ve babalarının çocukları için doğal olarak hissettikleri bir aşktır. Doğal duygulara ve zahmetsiz sevgiye dayanır. Storge, affetmeyi, kabullenmeyi ve fedakarlığı bilen aşktır. Güvenli, rahat ve güvenli hissetmenizi sağlayan şey budur.

Storge aşkı örneği: Annenizin size verdiği sevgi türünü ya da en iyi arkadaşınızı düşünün. Bu arkadaşlığa ve anlayışa dayanır, ama orada derin bir duygusal bağlantı da vardır.

 

 

Bugün Yaşayabileceğiniz 12 Aşk Türü ve Aşkta Uyum Hesaplama

Düşünce Kataloğu makalesinde yazar Mary McMahon, 12 gerçekçi ve ilişkilendirilebilir aşk türünü anlattı. Bütün bu aşk türleri aslında, bunlardan bazılarını deneyimlemek zorunda olduğunuz kadar bağdaştırılabilir.

Yeni Aşk

Oh, bu aşk çok eğlenceli. Onları sevdiğini bile bilmiyorsun. Dürüst olmak gerekirse, daha çok “beğenirsiniz” çünkü kendinize asla itiraf etmeyeceğinize sevgidir. Bu derin bir sevgi değil, daha fazlası “beni ara, bir kamyonun çarpmasına da izin yok, teşekkürler”, bir tür aşk. Ama ne olursa olsun, aynı zamanda bir demet sinir ve bir sürü eğlence. Çok çabuk alınabileceği için çok üzücü, ama aynı zamanda son derece umut verici. Bu, sevdiğim yaşlı aşkların yanında, sevginin en tatlısı.

Rutin Aşk

Bir süredir çıkıyorsun ve birbirinizi seviyorsunuz. Bu sadece bir gerçek. Bu kişide rahat bir rahatlık var. Rutin, kötü bir şeymiş gibi geliyor, ama gerçekten değil. Bu sadelik. Sorgulama yok. Gerçekten birbiriniz için hislerinizi saklamıyor ve harika. Senin için oradalar, ve tam oradasın. Bunun içinde rahatlık var.

İğrenç Aşk

Bir oda al, hastalıklar.

Enfekte Aşk

Bu kişinin fikrini seviyorsun. Tanrım, onları istiyorsun, ama bunun dışında gerçekten bir bağlantı yok. Bu aşk çoğunlukla geçicidir, kasırgadır. Bu insanın bir parçası olmak istediğin kadar çok şey var, ama düşük ve şimdi, ilişkide fazla et yok, değil mi? Bu insanla birlikte olma düşüncesine bayılıyorsun ve onlarla birlikte olmak istiyorsun. Ama onları kavradıktan sonra, düşündüğünüz şekilde birbirinizle kastettiğinizin farkında değilsiniz. Bu tür bir sevgi, kalbinizi en kolay şekilde kesen bir aşk olabilir.

Arkadaş Aşk

Bu arkadaşı sevmek istiyorsun, ama sadece orada değil. Onları sevdiğin gibi, ama onları sevmiyorsun. Sadece senin için orada değil. Birbiriniz için mükemmel olursunuz, ancak sadece sizin için gitmeyeceklerdir, bu yüzden arkadaşsınızdır. Ama sorun değil. Birbiriniz için olabilecek bir sevgiliden farklı bir destek sağlıyorsunuz.

Sahte Aşk

Çok kötü çalışmasını istiyorsun. Ama tahmin et ne oldu? Öyle değil. Yani bu fikri, bu kişinin sizin için “yeterince iyi” olduğunu ve onlar için “yeterince iyi” olduğunuzu zorluyorsunuz. Bu nedenle, sevginizle ne yapmanız gerektiği konusunda çocukluk döneminde size verilen bu müfredat üzerine ilerliyorsunuz. hayat – aşık olmak, evlilik, ev, bebekler, vs. Ama bu insanla belki değil. Hayır, kes şunu ve kendini “Kendini Sevmeyi Kazanmak İçin” buldun.

“Bir” Aşk

Onlar onlar. Sade ve basit. Bunu anlamanız biraz zaman alabilir, ama onlar onlar. Ayrılabiliyor, tekrar bir araya gelebiliyor, tekrar ayrılabiliyorsunuz, ama sonunda, bu kişi gibi yeryüzünde hiç kimsenin olmadığını anlıyorsunuz. Onlar için her şeyi vereceksin. Neredeyse onlardan nefret ettikleri için mükemmeller, çünkü dünyada seni bu şekilde hissettirecek bir kişi olacağını düşünmedin.

Bu Aşk Kazanmak İçin

 

Sizler buradasınız. Bundan vazgeçmiyorsun. Sen hayatında ortaksın. Bir şekilde bu kişinin gıda zehirlenmesine ve hala onlarla cinsel ilişkiye girmek istediğine dikkat edebilirsiniz (çok sonra). Bir işin mi kaybedildiğini mi yoksa bir çocuk sahibi mi, ev mi aldığını mı yoksa bir ebeveynin ölümünü mi? Bütün yol boyunca sizi destekliyorlardı. Onlarsız hayat düşünemezdin. Bunun “Bir Aşk” ın bir sonraki adımı olduğunu düşünmek isterim, çünkü bundan çok daha derine iner.

Trajik Aşk

Sona erdi ve sahip olmamalıydı. Karşılıksız. Bu tür sevgi, ruhunuza derinden gömülüdür ve yavaşça size geçer, ama sonunda iyileşirsiniz. Bu sevginin sopasını her zaman hissedeceksin, ama asla eskisi gibi olmadı. Ve bunu biliyorsun. Yine birlikte olsaydın aşkın asla aynı olmazdı. Ve herkes bunu biliyor. Ne yaparsanız yapın ya da daha sonra kimi seversiniz, bu kişiyi her zaman hatırlarsınız. Belki başka bir hayatta, birlikte olursun.

Ebeveynlerin Sevgisi

Şimdi bu iki yoldan, ailenizden ne kadar sıkıldığınızı veya birbiriniz için sahip oldukları sevgiyi bile sevdiyseniz. İkincisi hakkında konuşacağım. Onların sevgisi her zaman en iyisi değildir. Onlar savaştılar. Onlar sarıldılar. 20’li, 30’lu, 40’lı yaşlarında nasıl yapılacağını öğrendiler… ve siz de buna şahit oldunuz. Nasıl sevileceğine dair en büyük izlenimi yarattılar. Sizi dürüstçe utandırmış olabilir ya da olmayabilir, ama sizin için aynı veya farklı olup olmadığına dair ne tür bir sevgi olduğunu gösterebilir.

Sağlıksız Aşk

Uh, hepimiz eski var. Sana sahip değiller, o yüzden seni istiyorlar. Sonunda seni aldılar ve artık seni istemiyorlar. Bu bir kısır döngüdür. Ama yine de onlar için umursuyorsunuz, çünkü bundan daha derine gitti. Sonuçta, daha önce farklı bir aşkın vardı. Yeni bir aşkın ya da rutin bir aşkın ya da başka bir şeyin vardı. Ama bitti ve şimdi hala birbirinizle ilgileniyorsunuz, ama bir daha asla olamaz. Boş bırak. Birbirinize toksiksiniz.

Yaşlı insanlar aşk

Herkesin en tatlı aşkı, belli ki. Parkta iki yaşlı insanın el ele tutuşup durmadığı kim? Hepsinden geçtiler. Bir ilişkiyle ilgili en çok çöplük bile olsa, bunların üzerinden geçtiler. Onlar başka bir şeyden daha çok bir ortaklık. Birbirinden affetme, güç ve azim öğrenmişler. Bu uzun bir aşk. Bu trajik bir tür sevgi çünkü her zaman diğerinden önce gitmeli, ama onların yanlarından başka hiç kimseyi istemediklerini biliyorlar.

 

Tüm Diğer Aşk Türlerinin Listesi – Aşkta Uyum Hesaplama

Dünyada insan türleri olduğu için muhtemelen dünyada birçok çeşit aşk vardır. İşte diğer aşk türlerinin bir listesi ve ne anlama geldikleri.

 

Aşkta Uyum Hesaplama – Zor Aşk: Bu, sizi sorumlu ve sorumlu tutan katı ve sevgi dolu bir aşktır.

Aşkta Uyum Hesaplama – Karşılıksız Sevgi: Bu aşk türü, bir eşten sevgisizdir. Diğer bir deyişle, karşılıksız bir sevgi, başka birinin başkasını sevdiği, fakat diğer kişinin onları sevmediği zamandır. Krizzia Paolyn olarak, şiirsel olarak karşılıksız bir aşk, “sevdiğiniz kişi sizi aynı şekilde sevmediği için imkansız bir aşk” dır.

Aşkta Uyum Hesaplama – Obsesif Aşk: Bu, çoğu zaman sahip olma ve hatta fiziksel zarara yol açabilen tehlikeli bir aşk türüdür. Obsesif severlere, aşk manidir. Bu tür bir aşk daima “mani” aşk olarak haklıdır.

Aşkta Uyum Hesaplama – Yasak Aşk: Bunlar yıldız çarpı sevenler, Romeo ve dünyanın Juliette’s. Bu aşk neredeyse her zaman trajiktir ya da onunla derin ailevi veya kültürel sonuçları taşır. Ancak bu sevgi güçlüdür, ancak sevdikleri yasak olanları sevmeye devam etmeyi tercih edenler için açıkça derinden bağlanmış ve partneriyle birlikte büyümüşlerdir.

Aşkta Uyum Hesaplama – Tek Taraflı Aşk: Bu karşılıksız sevgiden farklıdır. Tek taraflı bir ortaklık içinde olduğunuzda, her ikisinin de bir ilişkiye girdiniz, ancak bir parti diğerine göre daha fazla çaba harcar ve diğer taraf bunun avantajından yararlanır.

Aşkta Uyum Hesaplama – Yapıcı Aşk: Bu tür bir aşk seni büyütür. En iyi arkadaşınla ya da sürekli olarak bir insan olarak genişlemeni isteyen bir eşinle olan aşkın türüdür. Bu aşk sizi çıldırır, ama sizi yargılamaz – kendinizin en iyi halini almanıza yardımcı olurlar.

Aşkta Uyum Hesaplama – Sevgiyi Etkinleştirme: Bu, eşinin üzerinde çalışması gereken şeylere gözünü kör eden bir aşk türüdür. Çoğunlukla, aile üyeleri ya da bağımlısı olanların ortakları, bu sevgiyle, durum daha fazlasını gerektirinceye kadar başlayacaklardır. Oğlunun parasını büyük olasılıkla zararlı alışkanlıklara harcayacağını bilerek veren bir anne düşünün. Ya da baban “yanlış olanı yaptığını bilse bile” “Seni ne mutlu eder” diyor.

Aşkta Uyum Hesaplama – Rekabetçi Sevgi: Bu genellikle iki yüksek motivasyonlu insan arasında bulunur ve iki farklı şekilde ortaya çıkabilir. Olumsuz bir ışık altında, iki kişi birbirlerinin başarılarından dolayı mutlu olamazlar – her zaman birbirleriyle rekabet halindedirler. Olumlu bir ışıkta, her iki insan da rekabetçi, ama birbirlerini destekliyorlar ve birbirlerini başarılı olmaya itiyorlar – birbirleri için en iyi olmaya motive ediliyorlar.

Aşkta Uyum Hesaplama – Küskün Aşk: Bu, genellikle bir kişinin bir hayali veya bir başkası için kariyer yaptığı bir ilişkide var olan sevgi türüdür. Zamanla, onların bütün dünyalarını yapmalarına izin vermeleri için ortaklarına tekrar gönderirler ve ilişkilerinin dışında yaşamak için fazla bir şeyleri olmadığını hissederler.

Aşkta Uyum Hesaplama – Sonsuz Aşk: Bu ne olursa olsun süren bir aşk türüdür. Bu iki insan arasındaki mesafe ve zaman gelebilir, ama birbirlerini gördüklerinde, duygular geri akıyor. Olmadıkları zaman bile her zaman bağlanırlar.

Aşkta Uyum Hesaplama – Sanatsal Aşk: Bu bir muse ilişkisidir. Bu aşk, bir sanatçıyla onları derinden ilham veren kişi arasında var. Bu aşk çoğu zaman çalkantılıdır çünkü orada çok fazla tutku vardır ve sanatçılar başka bir insanda yeni bir muse bulmuş gibi hissettiklerinde genellikle tek taraflı veya kısa ömürlü olabilirler.

Aşkta Uyum Hesaplama – Uzak Aşk: Bu bir mesafeden var olan sevgi türüdür. Birini sevdiğinde, ama asla onun üzerine davranmazsın. Onlar hakkında gerçekten fazla bir şey bilmiyorsunuz – onlar için derinden hissediyorsunuz, ve kim olduklarını hayal etmekten uzak bir mesafeden beslemeyi tercih ediyorlar.

Aşkta Uyum Hesaplama – Keşif Sevgisi: Bu, yeni bir şehre ya da ülkeye dokunduğunuzda kemiklerinizi dolduran ve ezici bir şekilde güçlü bir ev duygusu hissettiğiniz sevgi türüdür. Bu yerde doğmamış olabilirsiniz, ancak oraya ait olduğunuzdan hemen eminsiniz.

Aşkta Uyum Hesaplama – Anlık Aşk: Bu, içinde bulunduğunuz anın ortasında yükselen sevgi türüdür; Bir arkadaşla oturduğunuzda ve herşey sessizleşirken ortaya çıkan sevgi türüdür. Onlara bakarsınız ve hücreleriniz onlar için mutluluk ve şükran ile patlar. Hayatında oldukları için şanslı hissediyorsun.

Aşkta Uyum Hesaplama – Sevgiyi Değiştir: Bu tür bir sevgi, bir ışık anahtarı gibidir. Bir an, tamamen biriyle aşıksın. Ancak, sizi incitecek bir şey yaptıklarında ya da bir şey söyledikleri ya da sizi kapatan bir şekilde davrandıkları zaman, aniden, onlar için tüm hisler kaybolur. Neredeyse onlar tarafından itiliyorsunuz ve ilişkiye devam edemiyorsunuz.

Aşkta Uyum Hesaplama – Meraklı Aşk: İlk başta bu tür bir aşk asla güçlü değildir. İçinde kabarcıklar yapan nazik bir merak var. Bu kişiyi sevmiyorsun, ama onları sevmek için büyüyebileceğini biliyorsun. Sana iyi davranacaklarını biliyorsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir