Renklerle Zihin Yaşı Hesaplama

Renklerle Zihin Yaşı Hesaplama


Zihin yaşı ne demektir ?

Beynimizin zihinsne olarak hissettiği yaş bizim zihin yaşımızdır.

Yaş tipleri nelerdir ?

Yaş tipleri üçe ayrılır. Bunlardan birincisi kronolojik yaştı. kronolojik yaş, doğduğunuz günden itibaren kaç yıl yaşadığınızı gösterir. İkinci yaş tipi biyolojik yaştır. Biyolojik yaş, vücudunuzun ne kadar dinç olduğu,beden sağlığınızın ne kadar iyi olduğu ve genel olarak fiziksel durumunuzun nasıl olduğunun bir göstergesidir. Üçündü yaş tipi ise zihin yaşıdır. Zihin yaşı bize ise beyninizin zihinsel olarak kaç yaşında hissettiğini söyler. Renklere karşı algımız zihin yaşınmzı ortaya çıkarıyor.

 

Renlerle zihin yaşı nasıl yasaplanır ?

Hangi renk daha çok ilginizi çekiyor? Renkler zihin yaşınızı ele verecek. renk algınız size aslına kaç yaşında hissettipğinizi söyleyecek. Renklerin çekim gücü gerçek yaşınızı ortaya çıkarıyor. Olduğunuzdan küçük mü yoksa olduğunuzda büyük mü hissediyorsunuz? Bir renk seçin ve socunu görün !

Zihin yaşının büyük çıkması

Zihin yaşınızın büyük çıkması gerçek yaşınızın olduğunuzdan büyük olduğu veya fiziksel görünüşünüzün yaşınıza göre daha yaşlı göründüğü anlamına gelmez elbette. Ancak yaşıtlarınıza kıyasla dünyayı biraz daha olgun görüyor olabilirsiniz. Dünyaya nispeten sizden daha fazla yaşamış kişilerin gözüdunden bakıyor olabilrisiniz.

Zihin yaşının küçük çıkması

Zihin yaşınızın küçük çıkmış olması gerçek yaşınızın şuankinden daha küçük olduğu anlamına gelmez. Binimle birlik olduğunuzdan daha genç gösterdiğinizi de size söylemez. Fakat aynı yaşlarda olduğunuz insanlara kıyasla biraz daha çoçuk kalmış olabilirsiniz.

Zihin yaşı aralıkları

7-12 PUAN: Zihin yaşınız 20’nin altında. Gerçek yaşınızın aksine hayatın ciddiyetinden ve gamdan uzaktasınız. İçinizdeki çoçuk hala çok büyük.

13-20 PUAN: Zihin yaşınız 20-29. Aktif, yaratıcı ve hayat dolu birisiniz.

21-28 PUAN: Zihin yaşınız 30-39. Aktif ve yeni maceralara meraklısınız ancak aynı zamanda sorumluluklarınızın da bilincindesiniz.

29-35 PUAN: Zihin yaşınız 40-49. Olgun ve tecrübelisiniz. Nasıl yaşamak gerektiğini iyi biliyorsunuz.

36-40 PUAN: Zihin yaşınız 50’nin üzerinde. Bilge ve sakin birisiniz. Konforunuza önem veriyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir